0,00 zł

Jak bezpiecznie korzystać z procesora mowy pod wodą?

2023-07-25
Jak bezpiecznie korzystać z procesora mowy pod wodą?

CHLAPU CHLAPU! PLUSKU PLUSKU! WAKACJE DZIECKA Z NIEDOSŁUCHEM

czyli jak pływać z implantem ślimakowym i procesorem mowy?

O ile wakacje to najcudowniejszy czas w ciągu roku, o tyle procesor mowy to też cud, tyle że techniki!

Implanty ślimakowe to proteza słuchu, która zastępuje naturalny słuch.

Dzięki implantom i procesorom głucha osoba może słyszeć, może nauczyć się mówić i tym samym żyć jak osoby słyszące.

Procesor mowy, czyli zewnętrzna część implantu ślimakowego niestety nie jest wodoodporna, więc podczas kąpieli, w wannie, pod prysznicem, zazwyczaj procesor się zdejmuje i dziecko staje się g ł u c h e . Nie jest to wygodne ani komfortowe, ale wszyscy się do tego przyzwyczajają.


NIEPOTRZEBNIE :)

Usłyszeć wakacje

Gdy nadchodzi wakacyjny czas, a kąpiele wodne stają się jego nieodłącznym elementem, warto sięgnąć po s p e c j a l n e a k c e s o r i a , aby być w kontakcie ze swoim dzieckiem. Aby pozwolić mu usłyszeć szum fal, wodne pluski, letnią burzę czy też chrupanie wafelka od loda :)

Akcesoria wodoodporne czyli jakie?

Procesory firmy MED-EL mają dedykowane woreczki WaterWear, które zakłada się na procesor i wtedy staje się on wodoodporny.  

Strach o procesor

Wielu rodziców na początku, gdy ich dzieci są małe, boi się używać woreczków WaterWear i rezygnuje z nich.

Pamiętamy przecież, że procesor to ogromny koszt (40 tyś. zł!), a jego awaria spowoduje, że dziecko będzie znowu żyło w ciszy, bez dźwięków. W instrukcji obsługi wodoodpornych woreczków widnieje informacja, że ich używanie jest "własnym ryzykiem".

Jak więc się dziwić, że wielu rodziców boi się ich używać?

Gdy dziecko jest małe rodzice rzadko korzystają z woreczków. Maleństwo jest przecież cały czas w pobliżu, rozumieją się bez słów i teoretycznie nie ma takiej potrzeby

Wiek, komunikacja, zmiany, zmiany, zmiany...

Wraz z wiekiem, przychodzi taki moment, że nasza pociecha chce być w bezpośrednim kontakcie z rówieśnikami. Aby uczestniczyć w zabawach z innymi dziećmi chce słyszeć co inni mówią, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Wtedy dopiero rodzice dziecka z implantem sięgają po wodoodporne woreczki do procesora.

 

Jak używać woreczków wodoodpornych do procesorów mowy? PODPOWIADAMY :)

1. Specjalne baterie

Standardowe baterie 675 implant do swojego działania potrzebują powietrza i ze względu na to że, woreczek jest wodoszczelny - po minucie używania w woreczku - wyłączą się i zużyją.

Do woreczków używaj akumulatorków lub baterii do pływania, które nie wymagają powietrza. 

2. Suche i czyste ręce

Podczas zakładania woreczka miej suche i czyste ręce, wszelkie tłuszcze stanowią zagrożenie!

3. Zakładanie WaterWear zgodnie z instrukcją

Zapoznaj się z instrukcją zakładania woreczka WaterWear i rób to bez pośpiechu.

4. Przetestuj

Gdy już założysz woreczek i nakleisz naklejkę zabezpieczającą, sprawdź pod kranem czy woreczek na pewno nie przecieka.

5. Naklejka zabezpieczająca jest jednorazowa

Naklejka powinna być użyta tylko raz. Za każdym razem używaj nowej naklejki. Sprawdź zastępcze jednorazowe naklejki SmartEar.

6. Zabezpiecz procesor w woreczku przed zgubieniem w wodzie

W tym celu możesz użyć wygodnego czepka Nammu. Utrzyma procesor na głowie dziecka. 

Oraz specjalnej zawieszki z karabińczykiem, za pomocą której przypniesz woreczek wraz z procesorem do czepka, do włosów lub do kostiumu. 

7. Używaj jednocześnie tylko jednego procesora do pływania

Gdy dziecko nosi dwa procesory, do zabaw w wodzie użyj tylko jednego. Z jednym procesorem dziecko będzie słyszeć, a w razie nieplanowanego zamoczenia, drugi będzie czekać w bezpiecznym i suchym miejscu. Drugi procesor łatwo przechowasz w pudełku ochronnym, na przykład takim: link

 

Basen, woda, morze to nieodłączny element życia każdego dziecka. Daje ogrom radości oraz wspaniale wpływa na jego rozwój. Przygotujmy siebie oraz nasze dziecko odpowiednio do kąpieli, zabaw wodnych i pozwólmy sobie żyć i cieszyć się życiem :)

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego bloga! Wiedza, to klucz do zapewnienia Twojemu dziecku pełnego, bezproblemowego doświadczenia z implantami ślimakowymi. Ale dlaczego zatrzymywać się na wiedzy?

Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie znajdziesz szeroką gamę produktów zaprojektowanych specjalnie dla osób korzystających z implantów ślimakowych. Bez względu na to, czy jesteś rodzicem małego eksploratora, który uwielbia pływać i bawić się na świeżym powietrzu, czy dorosłym ceniącym komfort i dyskrecję, mamy coś dla Ciebie.

Nasze produkty, takie jak pokrowce na wodę WaterWear, baterie do pływania, które nie potrzebują powietrza do działania, czy wygodne czapeczki do pływania Nammu, są nie tylko praktyczne, ale także stylowe i wygodne w użyciu. Ułatwiają codzienne życie i pomagają cieszyć się aktywnościami, które kochasz, nie martwiąc się o swoje urządzenia słuchowe.

Wiemy, że każdy jest inny i dlatego staramy się oferować produkty, które spełnią różne potrzeby i upodobania. Niezależnie od tego, co szukasz, jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie w naszym sklepie.

Więc nie czekaj, sprawdź naszą ofertę już teraz! Życie z implantem ślimakowym może być pełne dźwięków i radości - a nasze produkty mogą pomóc Ci w tym. Odwiedź nasz sklep i przekonaj się sam!

www.smartear.pl

Waterwear medel

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1846 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Polecam
2024-06-10
bardzo sprawnie i szybko.
pixel