0,00 zł

Moje dziecko jest głuche – CUD, którego doświadczam

2023-05-22
Moje dziecko jest głuche – CUD, którego doświadczam

           Jestem mamą. Jeśli Ty także jesteś, wiesz zapewne, jakie to wyzwanie. Jestem mamą dziecka z głuchotą. To wyzwanie level wyżej. W 2012 roku na świat przyszła moja druga córka, Helena.  Do dzisiaj pamiętam ten dzień, kiedy w szpitalu wykonywano jej obowiązkowe badanie słuchu, a urządzenie uparcie pokazywało informację DO KONTROLI. W tamtym momencie nie było jeszcze pewności, że Hela ma wadę słuchu, ale już chyba wtedy odezwała się we mnie matczyna intuicja, bo ta chwila mocno utkwiła mi w pamięci. Obserwowanie jak kolejne testy potwierdzają dysfunkcję słuchu Heleny był dla mnie ogromnym bólem. Świat się wtedy zatrzymał, moje życie przybrało szare barwy. Moje życie zamigotało nagle napisem "do kontroli". Byłam w rozsypce.

Życiowy przełom

Dzisiaj już wiem, że to był przełom mojego życia! Pozytywny przełom! Tak! Dobrze czytasz i czytaj dalej. Kontynuuj, bo to dzięki mojej córce odnalazłam siebie, otworzyłam się na miłość, na życie, na doświadczanie. Pojawienie się jej w moim życiu obudziło mnie z prawie bezbarwnego snu! Zaczęłam więcej widzieć i czuć. Zaczęłam żyć w prawdzie, w życiu o jakim marzyłam.

Poświęcam się czy idę za głosem serca?

Nie jest tajemnicą, że bycie mamą dziecka z wadą słuchu wiąże się z wyjątkowym poświęceniem, zaangażowaniem, obecnością. Jeszcze większą pracą nad sobą i nad swoimi emocjami. Nad wyzbyciem się uczucia żalu i wyrzuceniem z głowy i z serca pytania "dlaczego akurat moje dziecko?". Ale bycie mamą to także podążanie za głosem serca. Za głosem pełnym miłości.

Miłość matki do dziecka z niepełnosprawnością

Trzy operacje małego dziecka były dla mnie przeżyciem traumatycznym. Nie miałam pojęcia jak silna jest więź matki z dzieckiem! W tamtych dniach odczuwałam tę więź każdą komórką mojego ciała i każdym zakamarkiem mojej duszy. W tamtych dniach odczuwałam MIŁOŚĆ całą sobą.

Nadprzyrodzona moc i przekraczanie granic

Rehabilitacje, zajęcia, wizyty u specjalistów dawały mi ogromne wsparcie przy opiece nad Helą. Przy pierwszej córce nie byłam świadoma tego, co się dzieje. Bycie rodzicem dziecka z niepełnosprawnością zmusza do przekraczania swoich granic, a co za tym idzie - do niesamowitego samorozwoju. Zależało mi, i cały czas zależy mi na tym, aby moje dziecko rozwijało się jak najlepiej, aby było samodzielne i szczęśliwe – to jest mój cel. To jest moja moc.

Rozwój własny

Cała ta sytuacja wpłynęła na szukanie rozwiązań, ulepszanie naszego życia, naszej codzienności. Ja otworzyłam się na odczuwanie siebie i swoich potrzeb. Odkryłam swoje pasje, swoje moce, swój cel życia. Odbyłam wiele kursów, poznałam wspaniałych ludzi. Na tej trudnej drodze mamy, wydeptałam własne ścieżki - mamy dziecka z głuchotą.

Pogłębiona więź z mężem

Przyjście na świat mojego {naszego przecież!} niepełnosprawnego dziecka wpłynęło pozytywnie na więź z moim mężem. To niesamowite, wręcz magiczne, kiedy trudna sytuacja łączy, a nie dzieli, bo tak też czasem bywa! My mamy szczęście. Oboje z mężem bardzo przeżywaliśmy tę sytuację, ale także mocno się wspieraliśmy. Czuję, że sukces naszego związku jest mocno oparty na tym doświadczeniu. Nauczyło nas wiele o nas samych oraz o naszej relacji.

Projekt życia

To dzięki naszej córce powstała marka i sklep wspierający rodziców i dzieci z wadą słuchu. Projekt ten urodził się wraz z Helą i dojrzewa razem z nią. Śmiało mogę powiedzieć, że marka SmartEar ma już 11 lat – tak jak Hela! Dzisiaj, wraz z mężem, mamy dobrze prosperującą firmę, tworzoną od serca, z pasją i wielkim zaangażowaniem. SmartEar oparta jest na prawdzie, na doświadczeniu, na znajomości oraz na przeżyciu tematu i trudności, z którymi spotykają się nasi Klienci. My dosłownie wiemy, co czujesz! 22.09.2012 moje życie zapadło się głęboko. Tego dnia moje życie było DO KONTROLI. Czułam ogromny ból i żal. Myślałam, że umrę z rozpaczy. I tak sobie dziś myślę, że gdybym wtedy zobaczyła moją przyszłość - na pewno poczułabym się lepiej! Na pewno poczułabym się podbudowana. Jednocześnie wiem, że gdybym wtedy znała moją przyszłość, nie doszłabym do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. 

Nieszczęście przerodziło się w wielkie szczęście

Trudne sytuacje pojawiają się w naszym życiu niemiło zaskakując. Nie da się ich przewidzieć. Ale dziś już wiem, że jest w nich sens i plan. Często większy i głębszy niż przypuszczamy. Szczególnie w chwilach rozpaczy. W moim przypadku tak właśnie było! To doświadczenie dosłownie odmieniło moje życie. Jestem za nie wdzięczna. Jestem wdzięczna za moje życie i moje obie córki, które kocham najczystszą miłością - miłością mamy.    

 

Zapraszam Cię do naszego sklepu, który tworzymy z serca z wielkim zaangażowaniem ---> www.smartear.pl

 


Bezpłatna prenumerata artykułów o niedosłuchu i informacji o naszych nowościach

Zapisz się do Newsletter SmartEAR 

Smartear_zapisz_się_do_newslettera


 

Mamy nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie śledź nas na:

Pokaż więcej wpisów z Maj  2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1884 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Polecam
2024-07-09
Товар хорошо упакован, работает отлично, доставка быстрая. Рекомендую.
pixel