0,00 zł

Rehabilitacja słuchowa z dzieckiem z wadą słuchu online

2020-05-05
Rehabilitacja słuchowa z dzieckiem z wadą słuchu online

Przyszło nam żyć w czasach i warunkach o których chyba nikt z nas nie marzył, nie planował i nie był na nie przygotowany. Wszyscy na tym cierpią na własny sposób. Dla wielu ta sytuacja ma niekorzystne skutki. Co z naszymi dziećmi. Które „straciły” w tym czasie wiele cennych zajęć wczesnego wspomagania rozwoju, zajęć z logopedą i innych rehabilitacji ? Co z dziećmi, które są świeżo po implantacji i potrzebują natychmiastowego wsparcia specjalisty ? Czas izolacji nie działa na ich korzyść. Niestety na pewne rzeczy nie mamy po prostu realnego wpływu i musimy wziąć sprawy w swoje ręce wybierając „mniejsze zło”. O co chodzi ?

Edukacja online są to zajęcia z dziećmi przeprowadzane zdalnie dzięki powszechnemu dostępowi do mediów i sprzętów elektronicznych. Kłóci się to z zasadami nie aktywowania dzieci we wszelkie technologie działające negatywnie na ich rozwój. Z jednej strony wszyscy specjaliści alarmują o negatywnym wpływie telefonów i komputerów na rozwój małego dziecka, a z drugiej strony jest to w obecnych czasach jedyne źródło dostępnej rehabilitacji z której możemy korzystać. Oczywiście ograniczając dostęp tego typu sprzętów do wymaganego minimum możemy odnieść korzyści dla naszego podopiecznego. Dzięki temu nasze dziecko nie zapomni dawno niewidzianej Pani prowadzącej zajęcia, a i nasz logopeda ma możliwość przekazania cennych wskazówek rodzicom do pracy z dzieckiem w domu. NIE MOŻEMY ZAPOMINAĆ W TYM CZASIE O WYCHOWANIU SŁUCHOWYM, o którym była mowa we wcześniejszych artykułach. To właśnie teraz ma ono kluczowe znaczenie na drodze do sukcesu naszego dziecka. Łącząc obie te sprawy możemy nadrobić ten czas kiedy dziecko nie ma stacjonarnej rehabilitacji. Wiadomo, że każde dziecko jest inne, jednak nie zakładajmy z góry że zajęcia przez komputer nie są dla niego. Trzeba spróbować. Za pierwszym razem może się nie udać, ale z każdą kolejną próbą może być lepiej. A jeśli nie dziecko to rodzic powinien skorzystać jak najwięcej z takich „spotkań” i starać się wdrażać zalecane postępowanie w pracy z dzieckiem w domu. Można też spojrzeć na to z innej strony. W przyszłości nie unikniemy kontaktu z mediami naszego dziecka. Czasy cyfryzacji to czasy obecne i przyszłe. Dzieci z niedosłuchem mogą mieć problem ze zrozumieniem mowy przez komputer, telewizor czy telefon. Teraz mamy okazję, aby bezkarnie to poćwiczyć i zobaczyć jak radzi sobie ze rozumieniem nasze dziecko z wadą słuchu. Sam taki trening może być korzystny dla niego. Skupienie uwagi i zrozumienie treści będzie wymagać od niego trochę pracy, dlatego warto teraz poświęcić również temu uwagę.

Nie traćmy zatem czasu w dobie pandemii na oczekiwanie bezpiecznego powrotu na zajęcia rehabilitacyjne i logopedyczne naszych dzieci, tylko w granicach zdrowego rozsądku starajmy zapewnić się jedyną dostępną formę takich zajęć online.

Pokaż więcej wpisów z Maj  2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1846 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Polecam
2024-06-09
Doskonała obsługa. Szybka realizacja i wielka aleastyczność. Zdecydowanie polecam.
pixel