0,00 zł

Surdologopeda

2019-10-16
Surdologopeda SURDOLOGOPEDA  - Kto to właściwie jest ?

Sam przedimek ”surdo” oznacza dziedzinę zajmującą się osobami głuchymi, czy niedosłyszącymi. Surologopeda, surdologopedia, surdopedagog.

Surdologopeda zajmuje się terapią osób, u których stwierdzono uszkodzenie narządu słuchu. W przypadku postawienia takiej diagnozy konieczne jest prowadzenie terapii pod okiem specjalisty jakim jest właśnie surdologopeda, czy surdopedagog. Posiada on bowiem szeroki zakres wiedzy z zakresu pracy z osobami o znacznym ubytku słuchu. W przypadku małych dzieci specjalista taki uczy ich rozumienia docierających do mózgu bodźców dźwiękowych, uczy rozumienia słów, a następnie prowadzi terapię mającą na celu pojawienie się i rozwinięcie mowy. W przypadku większych dzieci pracuje nad poprawnością wymowy, rozwijaniem języka i nauką czytania, która jest bardzo istotną kwestią u osób niedosłyszących. Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci mają możliwość poznawania świata w dwojaki sposób. Wczesna nauka czytania potrzebna jest również po to, aby dziecko w przyszłości mogło łatwiej funkcjonować na przykład w szkole. Otóż, pewnych trudności związanych z niedosłuchem, nawet najlepiej wyrehabilitowane dziecko nie będzie w stanie przeskoczyć. Opanowana umiejętność czytania pozwoli na to, aby osoba taka to czego nie dosłyszy mogła sobie szybko doczytać. Nie jest tajemnicą, że dla osób z uszkodzonym narządem słuchu rozumienie mowy w hałasie, w tłumie, na ulicy, czy wyłapanie istotnych informacji w rozmowie z kilkoma osobami to nie lada wyzwanie. Chcąc, aby nasza pociecha lepiej, pewniej i odważniej funkcjonowała w środowisku rówieśniczym warto już na początku rehabilitacji słuchu i mowy wdrożyć naukę wczesnego czytania.

Powierzając dziecko pod opiekę dobrego surdologopedy możemy być pewni, że uczyni on wszystko by wdrożyć skutecznie nasze dziecko w świat liter.

Surdospecjaliści dobrze znają zasady programowania języka u pacjentów z opóźnionym rozwojem mowy. Dzięki doświadczeniu zawodowemu wiedzą, że zaczynając naukę samogłosek dziecko robi wspaniały wstęp do nauki pierwszej sylaby a następnie słowa. Cały ten proces to oczywiście długotrwała i konsekwentna praca, opierająca się na systematycznych wizytach ze specjalistą. Dobry surdologopeda wie jak postępować z dzieckiem, aby nie zniechęcić go do ćwiczeń. Ma indywidualne podejście do pacjenta, bo jak wiadomo każdy człowiek jest inny i to że u jednych takie metody przynoszą rezultaty nie znaczy, że z każdym dzieckiem należy pracować tak samo.
Pokaż więcej wpisów z Październik  2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1846 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Polecam
2024-06-10
Dziękuję za szybką przesyłkę
pixel