0,00 zł

Jak wydłużyć żywotność baterii w procesorach mowy?

2024-01-02
 Jak wydłużyć żywotność baterii w procesorach mowy?

Czynniki wpływające na żywotność baterii w procesorze mowy

W dobie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, implanty ślimakowe stają się przełomem dla osób z niesłyszących, oferując im nowe możliwości komunikacji i percepcji dźwięku.

Zacznijmy od podstaw: Implant ślimakowy to urządzenie składające się z dwóch głównych komponentów. Pierwszy to wewnętrzna część, umieszczana chirurgicznie, a drugi to zewnętrzny procesor mowy, który wymaga zasilania. Do jego zasilenia używane są ładowalne akumulatory lub specjalistyczne baterie, takie jak baterie typu 675 implant.

Zastanawiające jest, dlaczego w niektórych przypadkach baterie procesora mowy wytrzymują zaledwie jeden dzień, a u innych użytkowników może funkcjonować aż do pięciu dni. Klucz do rozwiązania tej zagadki leży w różnych czynnikach, które wpływają na czas działania baterii w tych urządzeniach.

Proces aktywacji baterii

Prawidłowa aktywacja baterii jest kluczowa. Po usunięciu naklejki z baterii zalecamy odczekanie kilku minut, aby bateria mogła "złapać" powietrze, co jest niezbędne do jej pełnej aktywacji.

Ustawienia implantu ślimakowego i procesora mowy

Ustawione programy przez technika mogą różnie zużywać energię, niestety nie mamy na to wpływu.

Połączenia bezprzewodowe

Używanie funkcji bezprzewodowych np. Bluetooth, czy korzystanie z pętli indukcyjnej zwiększa zapotrzebowanie procesora na energię, co może skracać żywotność baterii.

Regularna wymiana filtrów

Zapchane filtry mogą blokować dostęp niezbędnego powietrza dla baterii słuchowych, co spowoduje ze procesor będzie informował, że bateria jest wyczerpana.

Warunki atmosferyczne

Temperatura i wilgotność otoczenia mogą wpływać na wydajność baterii. Ekstremalne warunki, takie jak wysoka wilgotność lub zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, mogą przyspieszyć rozładowywanie baterii.

Wysokość nad poziomem morza

Mniej znany, ale istotny, jest wpływ wysokości n.p.m. na żywotność baterii. W wyższych lokalizacjach, gdzie zawartość tlenu w powietrzu jest niższa, baterie mogą się szybciej wyczerpywać.

Wyłączania procesora mowy 

Zapominanie o wyłączeniu procesora, na przykład na noc, może znacząco skrócić czas jego pracy na jednym ładowaniu. Zalecamy pamiętanie o wyłączaniu procesora, gdy nie jest używany.

Poziom hałasu

W głośnym otoczeniu procesor mowy pracuje intensywniej, co skraca żywotność baterii.

Wybór odpowiednich baterii

Specjalnie zaprojektowane baterie "675 implant" są zalecane do procesorów mowy systemu implantów ślimakowych, ponieważ są mocniejsze niż standardowe baterie 675, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Mówi się o 20-30% większej mocy, niż standardowe 675.

Baterie do pływania

Istnieją specjalne baterie do procesorów mowy, które nie wymagają dostępu do powietrza i są idealne do używania z procesorami mowy w specjalnych wodoodpornych kapsułach. Te baterie są niezbędne podczas pływania, ponieważ zwykłe baterie typu 675 implant mogą szybko się rozładować w sytuacji, gdy nie mają dostępu do powietrza. Więcej informacji na temat tych i pływania w procesorach można znaleźć w naszym szczegółowym artykule: https://www.smartear.pl/pl/blog/jak-bezpiecznie-korzystac-z-procesora-mowy-pod-woda-1690278814

Oferta baterii słuchowych w naszym sklepie

Oferujemy baterie od renomowanych producentów, takich jak Varta, Rayovac i Everactive. Zachęcamy do wypróbowania różnych marek, aby znaleźć te najlepiej odpowiadające potrzebom konkretnego procesora mowy. Gwarantujemy ekspresową dostawę oraz baterie z długim terminem ważności.

 

 Porady dla naszych klientów:

Zapasy baterii:
Zawsze warto mieć przy sobie zapasowe akumulatory lub baterie.

Konserwacja urządzenia:
Regularna konserwacja urządzenia jest ważna dla jego efektywności.

Bezpieczeństwo dzieci:
Zabezpieczenie procesorów mowy przed dziećmi jest niezbędne, baterie mogą stanowić zagrożenie, jeśli zostaną połknięte.

Eksperymentowanie z bateriami:
Zachęcamy do sprawdzenia różnych marek baterii, aby znaleźć te, które najlepiej spełniają wymagania konkretnego procesora mowy.

 

Żywotność baterii jest determinowana przez szereg czynników, od środowiskowych po indywidualne sposoby wykorzystania urządzenia. Zrozumienie tych elementów jest kluczowe dla optymalnego dopasowania do potrzeb danego aparatu.

Dziękujemy za przeczytanie tego wpisu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu! biuro@smartear.pl


 

 

Zapisz się do Newsletter SmartEAR 

Smartear_zapisz_się_do_newslettera

 

Bezpłatna prenumerata artykułów o niedosłuchu oraz
informacje o naszych nowościach i promocjach.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1884 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Zamówienie złożone przez internet w piątek i dostarczone we wtorek Szybka i miła obsługa Towar nowy zapakowany i zabezpieczony na czas przesyłki Polecam bardzo Wszystko działa bez zarzutów
2024-07-21
Bez zarzutu, szybka dostawa
pixel